İlk Takım Adı: Türkiye
İkinci Takım Adı: Yunanistan
Sıralama Türü: id
Arama Kriterlerinize Göre
Anı/Bilgi Yazılmış Maçlar
(11 Maç)
1948-1949 Türk Milli Takım (Özel Maç)
Dostluk Maçı
Yunanistan 1-3 Türkiye
1948-1949 Türk Milli Takım (Özel Maç)
Dostluk Maçı
Türkiye 2-1 Yunanistan
1949 Akdeniz Kupası
3. Maçı
Yunanistan 1-2 Türkiye
1988-1989 Türk Milli Takım (Özel Maç)
Dostluk Maçı
Türkiye 3-1 Yunanistan
1988-1989 Türk Milli Takım (Özel Maç)
Dostluk Maçı
Yunanistan 0-1 Türkiye
2006 Dünya Kupası Elemeleri
2. Grup 2. Maçı
Yunanistan 0-0 Türkiye
2006 Dünya Kupası Elemeleri
2. Grup 9. Maçı
Türkiye 0-0 Yunanistan
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri
C Grubu 4. Maçı
Yunanistan 1-4 Türkiye
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri
C Grubu 10. Maçı
Türkiye 0-1 Yunanistan
2014-2015 Türk Milli Takım (Özel Maç)
Dostluk Maçı
Türkiye 0-0 Yunanistan (Hükmen 3-0)
2018-2019 Türk Milli Takım (Özel Maç)
Dostluk Maçı
Türkiye 2-1 Yunanistan
Sadece Video Yüklü Maçları Göster
2006 Dünya Kupası Elemeleri
2. Grup 9. Maçı
04.06.2005, Cumartesi, 21:00
İstanbul İnönü
İstanbul, Türkiye
Türkiye
0-0
Yunanistan
iki takım arasındaki tüm maçları gör...
bu maçla ilgili
anım/bilgim var
Maçın Özeti (
Macanilari.com Dailymotion Kanalı
)
30
ADS
B
73732
maç linki
4 haziran 2005 tarihli hürriyetten;
stat: bjk inönü
hakemler: markus merk
(**)
, christian schract
(**)
, jan hendrik salver
(**)
(almanya)
türkiye: rüştü
(**)
, hamit
(**)
, tolga
(**)
, ibrahim toraman
(**)
, ümit
(**)
, gökdeniz
(*)
(dk. 61 necati
(*)
), koray
(*)
(dk. 46 tuncay
(***)
), hüseyin
(**)
, emre
(*)
(dk. 79 serkan
(**)
), yıldıray
(***)
, fatih
(**)
yunanistan: nikopolidis
(**)
, seitaridis
(**)
, kapsis
(***)
, katsourranis
(***)
, fyssas
(**)
, basinas
(**)
, goumas
(**)
, karagounis
(**)
, giannakopoulos
(**)
(dk. 66 lakis
(**)
), charisteas
(**)
, vryzas
(**)
sarı kartlar: dk. 38 gökdeniz, dk. 45 yıldıray (türkiye), dk. 45 katsourranis, dk. 84 karagounis (yunanistan)
kırmızı kart: dk. 90 yıldıray (türkiye)
(
Hasan Gülmüş
, 10-01-2011 21:16:20)
30
ADS
B
73733
hakem: dr. markus merk [ger]
yardımcı hakemler: christian schräer [ger], jan-hendrik salver [ger]
4. hakem: michael weiner [ger]
türkiye: rüştü reçber [c], tolga seyhan, koray avcı (46' tuncay şanlı), emre belözoğlu (61' serkan balcı), ümit özat, fatih tekke, yıldıray baştürk, hamit altıntop, hüseyin cimşir, gökdeniz karadeniz (79' necati ateş), ibrahim toraman
sarı kartlar: 38' gökdeniz karadeniz, 46' yıldıray baştürk
2. sarıdan kırmızı kart: 89' yıldıray baştürk
antrenör: ersun yanal
yunanistan: antonios nikopolidis, giourkas seitaridis, aggelos basinas, takis fyssas, ıoannis goumas, michalis kapsis, kostas katsouranis, georgios karagounis, stelios giannakopoulos (66' vassilis lakis), aggelos charisteas, zisis vryzas (c)
sarı kartlar: 45' katsouranis, 87' karagounis
antrenör: otto rehhagel
gol: yok
(
Hasan Gülmüş
, 10-01-2011 21:33:37)
27
GB
B
98362
türk milli takım futbolcularının o günlerde bağlı oldukları kulüpler şöyle;
fenerbahçe: rüştü reçber, ümit özat, serkan balcı, tuncay şanlı
trabzonspor: tolga seyhan, fatih tekke, hüseyin çimşir, gökdeniz karadeniz, erdinç yavuz
inter milan: emre belözoğlu
beşiktaş a.ş.: mustafa koray avcı, ibrahim toraman
hertha berlin: yıldıray baştürk
schalke 04: hamit altıntop
galatasaray: bülent korkmaz, necati ateş
gençlerbirliği: ömer çatkıç
kaiserslautern: halil altintop
kaynak: tff.org
(
Hasan Cemal Polat "Hasan Polat"
, 29-04-2012 16:05:54)
30
ADS
B
207385
orta hakem: markus merk
yardımcı hakem: christian schraer, jan-hendrik salver
gözlemci: sandor
türkiye: rüştü reçber (fenerbahçe), tolga seyhan (trabzonspor), emre belözoğlu (inter milan) (dk. 79 necati ateş (galatasaray)), ümit özat (fenerbahçe), mustafa koray avcı (beşiktaş a.ş.) (dk. 46 serkan balcı (fenerbahçe)), fatih tekke (trabzonspor), yıldıray baştürk (hertha berlin), hamit altıntop (schalke 04), hüseyin çimşir (trabzonspor), gökdeniz karadeniz (trabzonspor) (dk. 61 tuncay şanlı (fenerbahçe)), ibrahim toraman (beşiktaş a.ş.)
yedekler: ömer çatkıç (gençlerbirliği), bülent korkmaz (galatasaray), erdinç yavuz (trabzonspor), halil altıntop (kaiserslautern)
teknik direktör: ersun yanal
yunanistan: antonios nikopolidis, giourkas seitaridis, angelos basinas, stylianos giannakopoulos, angelos charisteas, panagiotis fyssas, zisis vryzas, ioannis goumas, mihalis kapsis, georgios karagounis, konstantinos katsouranis
yedekler: vassilios tsiartas, konstantinos chalkias, dimitrios papadopoulos, vassilios lakis, loukas vyntra, sotirios kyrgiakos, efstathios tavlaridis
teknik direktör: ?
sarı kartlar:
dk. 38 gökdeniz karadeniz (türkiye)
dk. 45 konstantinos katsouranis, dk. 87 georgios karagounis (yunanistan)
kırmızı kartlar:
dk. 89 yıldıray baştürk (türkiye)
kaynak: tff.org
not: tff kalecileri belirtmediği için yabancı takım kadrosunda kaleci en başta değil herhangi bir sırada olabilir..
(
Hasan Gülmüş
, 15-03-2015 15:37:23)
30
ADS
B
222397
9. maçlar sonunda puan cetveli şöyle oluştu;
sıra......ülke...o...g...b...m...a...y...p...av.
1. ukrayna...8...6...2...0...14...3...20...11
2. yunanistan...8...4...3...1...12...6...15...6
3. türkiye...8...3...4...1...13...7...13...6
4. danimarka...7...2...3...2...10...7...9...3
5. arnavutluk...8...3...0...5...6...13...9...-7
6. gürcistan...8...2...2...4...12...17...8...-5
7. kazakistan...7...0...0...7...3...17...0...-14
danimarka (bay)
(
Hasan Gülmüş
, 21-10-2015 00:21:21)
bu maçla ilgili
anım/bilgim var
Kupadaki Diğer Maçları...
Türkiye
2006 Dünya Kupası Elemeleri
2. Grup 1. Maçı: Türkiye 1-1 Gürcistan
(49)
2. Grup 2. Maçı: Yunanistan 0-0 Türkiye
(44)
2. Grup 3. Maçı: Türkiye 4-0 Kazakistan
(58)
2. Grup 4. Maçı: Danimarka 1-1 Türkiye
(33)
2. Grup 5. Maçı: Türkiye 0-3 Ukrayna
(55)
2. Grup 7. Maçı: Türkiye 2-0 Arnavutluk
(7)
2. Grup 8. Maçı: Gürcistan 2-5 Türkiye
(33)
2. Grup 9. Maçı: Türkiye 0-0 Yunanistan (Bu maçtasınız)
2. Grup 10. Maçı: Kazakistan 0-6 Türkiye
(8)
2. Grup 11. Maçı: Türkiye 2-2 Danimarka
(9)
2. Grup 12. Maçı: Ukrayna 0-1 Türkiye
(4)
2. Grup 14. Maçı: Arnavutluk 0-1 Türkiye
(9)
Play-Off Grubu 1. Maçı: İsviçre 2-0 Türkiye
(9)
Play-Off Grubu 2. Maçı: Türkiye 4-2 İsviçre
(21)
Yunanistan
2. Grup 1. Maçı: Arnavutluk 2-1 Yunanistan
(3)
2. Grup 2. Maçı: Yunanistan 0-0 Türkiye
(44)
2. Grup 3. Maçı: Ukrayna 1-1 Yunanistan
(3)
2. Grup 5. Maçı: Yunanistan 3-1 Kazakistan
(3)
2. Grup 6. Maçı: Yunanistan 2-1 Danimarka
(2)
2. Grup 7. Maçı: Gürcistan 1-3 Yunanistan
(4)
2. Grup 8. Maçı: Yunanistan 2-0 Arnavutluk
(2)
2. Grup 9. Maçı: Türkiye 0-0 Yunanistan (Bu maçtasınız)
2. Grup 10. Maçı: Yunanistan 0-1 Ukrayna
(2)
2. Grup 12. Maçı: Kazakistan 1-2 Yunanistan
(2)
2. Grup 13. Maçı: Danimarka 1-0 Yunanistan
(2)
2. Grup 14. Maçı: Yunanistan 1-0 Gürcistan
(2)
* Listedeki maçlardan birinin sayfasına gitmek için üzerine tıklayın...
* Oynanmamış maçlar listede yer almaz...
basında macanilari.com
||
s.s.s.
||
macanilari.com nedir?
||
basılı yayınlardan alıntılar
||
teşekkürler
||
yıldızlı/kupalı yazarlar
||
ilk 11'deki yazarlar
||